sobota, 18 czerwca 2011

Konkurs - Wydawnictwo Novae Res


Dzisiaj nie dodam recenzji następnej książki, ale za to chcę Was zachęcić do nowego konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Novae Res


LITERACKI DEBIUT ROKU

Wydawnictwo Novae Res organizuje konkurs pt. „Literacki Debiut Roku”, który inicjowany jest w celu promowania polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
Literacki Debiut Roku ma być inicjatywą, dzięki której odnajdziemy i wypromujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki” – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.
Konkurs składać się będzie z trzech części. Pierwsza z nich obejmować będzie zbiórkę zgłoszeń konkursowych oraz ich wstępną weryfikację przez Komisję Opiniującą, która wyłoni pięć utworów nominowanych do nagrody. W drugiej części walory literackie nominowanych przez Komisję Opiniującą utworów oceniać będzie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą:
Prof. dr hab. Jolanta Maćkiewicz
Dr Anna Ryłko-Kurpiewska
Prof. dr hab. Michał Błażejewski
Red. nacz. mgr Wojciech Gustowski
Red. mgr Krzysztof Szymański
Trzeci etap konkursu stanowi wyłonienie przez Kapitułę Konkursu trzech laureatów, którzy zajmą kolejno I, II i III miejsce w konkursie.
Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody:
I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, statuetka, laptop, eleganckie pióro, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.
II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.
III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.
Konkurs ma mieć charakter cykliczny i ustanawiany być co roku. Konkretne terminy będą podawane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem. Obecna edycja trwać będzie od 15 czerwca 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku. Nadsyłanie zgłoszeń upływa dnia 31 października.
W obliczu spadku czytelnictwa w Polsce, przy ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskich autorach, postanowiliśmy dać im szansę zaistnienia na rynku literackim. Mamy nadzieje, że konkurs spełni swoje zadanie i zbierze jak największą liczbę zgłoszeń polskiej prozy współczesnej. Zachęcamy wszystkich, którzy wierzą w swój talent do przystąpienia do konkursu „Literacki Debiut Roku” – mówi Wojciech Gustowski.
Zgłoszenia do konkursu dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 31 pażdziernika 2011 jej wersję elektroniczną (zapisaną w formacie doc lub rtf na płycie CD lub DVD), na adres:

Wydawnictwo Novae Res
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
z dopiskiem: Literacki Debiut Roku

Wysłanie zgłoszenia do konkursu oznacza akceptację regulaminu.
Informacji związanych z konkursem udziela sekretariat 
wydawnictwa Novae Res pod adresem ldr@novaeres.pl.
Oficjalna strona konkursu: www.literackidebiutroku.pl

 Weźmiecie udział ? Podobają wam się nagrody ?  Mi osobiście nagrody sie bardzo podobają. Jakbym pisała coś więcej niż tylko recenzje na pewno bym wzięła udział ;)  Bo nie ma co marnować swojej szansy. Jak nie spróbujecie nie przekonacie się czy moglibyście wygrać.

7 komentarze:

kasandra_85 pisze...

Bardzo ciekawy konkurs i interesujące nagrody:))

Kass pisze...

Oj tak, konkurs jest świetny i nagrody bardzo atrakcyjne! Pozdrawiam!

Agnesja pisze...

Zapraszam Cię do zabawy: http://agnesja-recenzje.blogspot.com/2011/06/tajemnice-agnesjii.html
:)

Anonimowy pisze...

Co z TAMI Z KRAINY PIĘKNYCH KONI ? dLACZEGO CIAGLE NIE MA TEJ KSIĄŻKI ?

Anonimowy pisze...

To prawda, tyle spotkań promocyjnych,tylu chętnych do przeczytania ,a książki ciągle nie widać .Za to zrobi wejście!Podobno świetna.
podpisał gaduła

Anonimowy pisze...

Tu gaduła i szperacz.Jest wreszcie ta książka.Doczekali się czytelnicy.Przeczytałem!Ja stary ramol przeczytałem bajkę, i najdziwniejsze jest to ,że mi się podobała, a wręcz uważam,że jest rewelacyjna.

Anonimowy pisze...

Coś piszą o tej ksiązce na Googlach w Zapowiedziach książkowych rmbooks.pl

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.