czwartek, 28 kwietnia 2011

Nieśmiertelny - Gillian Shields

Autor -  Gillian Shields
Wydawnictwo - Amber
Data wydania - 16.03.1010r
Moja ocena - 2.5/6

Obietnica jest często używana tylko po to żeby kogoś do czegoś przekonać. Ludzie zapominają o dotrzymywaniu słowa, a owa obietnica staje się niedotrzymana. W Nieśmiertelnym autorstwa Gillian Shields właśnie cała historia zaczęła się przez obietnicę...

Evie musi przenieść się do szkoły dla dziewcząt, ponieważ jej ojciec żołnierz musi wyjechać na misje, a babka która zastępowała jej matkę zachorowała. W drodze potrąca ją przystojny młodzieniec na koniu o którym nie potrafi zapomnieć. W końcu dociera do zimnych murów szkoły gdzie i jej uczennice nie pałają ciepłymi uczuciami do dziewczyny. Którejś nocy Evie wymyka się do ogrodu, a tam czeka na nią wcześniej poznany młodzieniec, który nie kryje do niej zainteresowania. Nocne spotkania stają się codziennością, a na jaw wychodzą niecodzienne sprawy.

Chciałabym w powyższym skrócie napisać coś bardziej tajemniczego, oryginalnego ale niestety nie mogę. Obiecałam sobie, ze nie będę kłamać przy pisaniu recenzji a ja zawsze przynajmniej staram się dotrzymywać słowa. Jak już zauważyliście w opisie nie ma nic nadzwyczajnego, niestety aż do samego końca nie da się ukryć, że autorka pisząc tą książkę kieruje się podstawowym schematem.
Nie wiem czy potrafię napisać coś konkretnego o bohaterach, coś co by was zachęciło. Główna bohaterka jest rozważna i ufna. Kieruje się najczęściej rozumem, lecz gdzie tu mowa o rozumie gdy jego miejsce zastępuje serce. Próbuje wieżyc w to co wie, a nie w to co widzi. Próbuje opierać się na faktach, które nie zawsze okazują się prawdą.
Sebastian to chłopak jakby z innej epoki, a do tego niesamowicie tajemniczy. Jest się w stanie z nim porozmawiać na wszystkie tematy oprócz niego i jego rodziny. Okazuje się ze Sebastian wcale nie jest taki niewinny. Jego teraźniejszość jest z wiązane z jego mroczną przeszłością, której skutki widzimy dopiero teraz.
Dziewczęta ze szkoły oczywiście żywią niechęć do nowej dziewczyny, od samego początku jasno dają jej do zrozumienia, ze nie jest tu mile widziana, a ta się poddaje zamiast walczyć. Tak naprawdę miałam nadzieję, że Evie będzie się im odgryzać, a tu nic !

W sumie przecież każdy medal ma dwie strony prawda? Wad w tej książce jest pełno, ale czy zalet? Spróbuję na nią spożyjże z innej strony.
Oprócz wydarzeń z życia Evie mamy też do czynienia z pamiętnikiem Lady Agnes. Możemy poznać życie ludzi mieszkających w epoce wiktoriańskiej. Może dużo nie dowiadujemy się jak tak im naprawdę się żyło, ale zawsze to jakieś urozmaicenie w książce.

Akacja powieści ciągnie się długo i rozwlekle. Dopiero w połowie zaczyna dziać się coś nieco konkretnego, jednak to wciąż nie jest to na co czekałam. Po opisie z okładki nie spodziewałabym się że tak bardzo się zawiodę. Nieśmiertelnego na pewno nie polecam tym co lubią jak w książce się coś dzieje. Czy ją odradzam? Po wiem tak: nie do końca jestem pewna czy ona by wam się spodobała, lecz każda książka ma w sobie jakiś urok. Może ja po prostu nie potrafiłam go dostrzec po tylu paranormal romac.

Cytat:
 "Kto żyje i wierzy nigdy nie umrze. Ostatnim wrogiem pokonanym będzie sama śmierć..."

14 komentarze:

monis1900 pisze...

Czytałam tę książkę i również nie jestem zachwycona tak jakbym chciała :)

@lma pisze...

Czytanie tej książki było istną męką :(
Kontynuacji nie tknę nawet kijem :(
Całkowicie zgadzam się z recenzją.

BookEater pisze...

Zdecydowanie mnie nie zachęciłaś ;< Dobrze, że jesteś szczera, bo przynajamniej przestrzegasz przed felernym zakupem takiej pozycji !!!

dm1994 pisze...

nie dla mnie ...

Tirindeth pisze...

Pierwsza część nie była zła, oceniłam całkiem dobrze, ale druga... O nie, nie polecam!

zaczytana pisze...

Mnie jak widać już pierwsza nie zachwyciła, ale jak Tiri piszesz ze druga jeszcze gorsza oj to na pewno nie przeczytam.

Klaudia pisze...

Nie czytałam pierwszej części to i po tę zapewne też nie sięgnę, zwłaszcza po tym, że nie chwalisz.

MirandaKorner pisze...

Ta książka była okropną torturą. Za cel postawiłam sobie doczytanie jej do końca. Udało mi się to i dzięki temu doszłam do wniosku, że im dalej, tym gorzej.

Raya pisze...

Czytałam opis tej książki i stwierdziłam, że zdecydowanie to nie jest mój typ. Jestem wyjątkowa wymagająca, jeśli chodzi o książki i tym razem rezygnuję. Będę omijać "Nieśmiertelnego" szerokim łukiem :).

Nadeine pisze...

Przecztałam kiedyś i nie powalilo mnie na kolana. Typowy schemat. Nie sięgnę już po nią.

niedopisanie pisze...

Cieszę się, że twoja recenzja jest tak szczera. Skoro zauważa się wady, powinno się o nich pisać - dzięki temu czytelnicy będą wiedzieli, jakich książek unikać. Ja na pewno po "Nieśmiertelnego" nie sięgnę.

Cassin pisze...

Ja czytałam i książka mnie nie zachwyciła. Troszkę się dłużyła. Mam zamiar zajrzeć do części 2 ale śpieszyć się raczej nie będę.

niedotknięta.,[♥] pisze...

Przeczytałam tą książkę już jakiś czas temu, na początku miałam wielki zapał, który niestety szybko wygasł.

Anonimowy pisze...

Ta ksiazka byla piekna.! Nie znacie sie ludzie.... Nie czytalam lepszej ksiazki od tej.!

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.